Milli Vicdanın İlimle Hicreti
 • ÜYELERİMİZ
 • İrfan SEVİNÇ
  İrfan SEVİNÇ
  Platform Üyesi
  E.Albay Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı
  BİYOGRAFİ

  Aslen Hatay’lıdır. Emniyet Başkomiseri olan babasının görevleri nedeniyle Adana’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Hatay, İstanbul ve Malatya da, liseyi ise 1981 yılında Osmaniye Düziçi Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1987 yılında T.S.K. adına okuyup Ankara Üniversitesinden Vet.Tbp.Teğmen olarak mezun oldu. 1990 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mikrobiyoloji ve Kln. Mik. Anabilim Dalında ihtisas yaptı. 1993 yılında Mikrobiyoloji ve Kln.Mik.Uzmanı oldu. 1993-2001 GATA’da; 2001-2003 Çorlu As.Hast.de ; 2003-2007 Erzurum M. Çakmak As.Hast.de Mikrobiyoloji Uzmanlığı, Kan Bankası Müdürlüğü ve Laboratuvar Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2006-2007 yıllarında kısmi zamanlı olarak Erzurum Kızılay Bölge Kan Merkezi Laboratuvar Birim Yöneticiliği de yaptı. 2008 yılında İzmir Asker Hast.den Albay rütbesiyle emekli oldu. TSK-Asker Hastaneleri Uzman-Şef-Müdür kadrolarında toplam 21 yıl görev yaptı. Kamu hizmetleri yanında bulunduğu her yerde kısmi zamanlı olarak özel sağlık hizmetlerinde bulundu. Halen İzmir’de özel sağlık sektöründe Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

  Bilimsel açıdan bir patent, 4’ü uluslararası 16 bilimsel araştırma-makalesi, 13’ü uluslararası 21 bildiri ve poster sunumu, 4’ü uluslararası 40 ın üzerinde bilimsel kongre-sempozyum-kurs katılımı bulunmaktadır. Akademik açıdan Doçentlik sınavında yayın aşamasında beklemektedir.

  Uluslararası politika ve ulusal güvenlik konularına özel ilgi duymaktadır. İngilizce bilir. Evli ve iki çocuk babasıdır.