Milli Vicdanın İlimle Hicreti
 • ÜYELERİMİZ
 • Özkan ÖZKAYA
  Özkan ÖZKAYA
  Platform Üyesi
  Proje Koordinatörü
  ÖZKAN ÖZKAYA

  1968 yılında Aydın’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimimi Aydın’da tamamladıktan sonra 1985 yılında Ankara ODTÜ Metalürji mühendisliğini kazandı. Gözlerinde oluşan bir arıza ve rahat okuyamamaktan kaynaklanan sorunlarla okulu bırakmak zorunda kaldı. Sonra yaklaşık yirmi yıl boyunca ticaret ile uğraştı. Bu arada AÖF çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler okudu. Şu anda da hala okumaya devam ederek, AÖF’den iki yıllık Sosyal Hizmetler Bölümünde okumakta.

  Bu arada biraz gazetecilik biraz radyoculuk yaptı. Halen pek çok internet sitesinde köşe yazısı mahiyetinde yazmaktadır.
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Tezli Yüksek Lisans okudu. Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans dersleri aldı.
  Yedi yıldan bu yana İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, KOSGEB, Kalkınma Ajansları, ERASMUS ve AB projeleri üzerine çalışıyor, proje yazımı ve koordinatörlüğü yapıyor.

  Halen 2 adet spor kulübü, 2 adet yardım derneği, 1 adet AR-GE amaçlı düşünce kuruluşunun başkan yardımcılığı ve ilaveten 2 adet dernekte de üyelik görevlerinde bulunmaktadır.

  Denizli’de ikamet etmekte olup, 2 oğlu ve bir kız babasıdır.